محل تبلیغات شما

بیژن زنگنه گفته است: نه کشتی و نه محموله های نفتی توقیف شده متعلق به ایران نیست، بلکه شامل بنزینی بوده که بصورت فوب به ونزوئلا فروخته شده بود.
✅هیچ جای کف و سوت و هورایی در این میان وجود ندارد برای نفتی ها، اگر ذره ای وجدان داشته باشند! اگر ایران به دنبال مبارزه و گره گشایی در خصوص ان دریایی نباشد، چرا باید دیگر کشورهایی که مورد تحریم واقع شده اند، با وجود چنین تهدید بزرگی، به ارتباطات اقتصادی با ایران امیدوار باشند؟
✅درست است که فوب فروختن کالا، عدم پذیرش مسئولیت در خصوص وصولِ سالمِ کالا به کشور خریدار را در پی دارد، اما این در شرایط تحریمی برای ایران، صرفاّ شانه خالی کردن از مسئولیت است. اگر کشور خریدار، عدم امنیت در وصول کالا را احساس کند، کشش بازار افزایش میابد. در بازاری که تصمیم گیری در آن، دچار عدم اطمینان است، حساسیت بالا میرود و رغبت به مبادله، با وجود مخاطره، کمتر میشود و مشخصاّ در مورد ایران و بازار کشورهای تحریم شده، اثربخشی تحریمlrm; ها بیشتر خواهد شد. پویایی بازار مشترک بین کشورهای درگیر تحریم، تضمین بقای کم تنش آنهاست. پس نباید در این ارتباط بی مسئولیت بود! توقیف کشتی ها یک اقدام ناتمام را رقم زد و مطلوبیت مبادله را برای یکی از طرفین مخدوش کرد. واقع بینانه اگر نگاه کنیم: این اتفاق میتواند یک شکست راهبردی تلقی شود.

من #زمان لازمم دلم تنگ است...

۱۰۷ و خورده‌ای؛ اشتعال تا فیها خالدون

چه قسر در رفتنی؟ چه کشکی؟!

مسئولیت ,عدم ,وجود ,بازار ,فوب ,تحریم ,با وجود ,در این ,در خصوص ,میشود و ,مشخصاّ در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی